Bugun...

Bakan Varank: “Önümüzdeki dönemin parolası üretimdir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Önümüzdeki dönemin parolası üretimdir, yatırımdır. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam sağlayacağız” dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 05-07-2019 18:02:00

Bakan Varank: “Önümüzdeki dönemin parolası üretimdir

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 17. Olağan Genel Kurulu, TOBB ikiz kulelerde gerçekleştirildi. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, organize sanayi bölgelerinin Türk sanayisinin dünya ile entegre olmasını ve rekabet gücünün artmasını sağlayacak bir vizyona kavuştuğunu belirterek, “OSB’lerimizin sunduğu ortak hizmetler sayesinde sanayi işletmelerimiz tek bir çatı altında faaliyet gösterme imkânı buldu. Bu iş ve güç birliği sayesinde sanayicimiz hem üretim maliyetlerini azalttı hem de kalite standardını yükseltti" dedi.

Bakanlık olarak OSB’lere yönelik politikalarının temelinde buraların marka oluşturacak cazibe merkezlerine dönüştürülmesinin yer aldığını söyleyen Varank, OSB’lerin tam kapasiteyle faaliyete geçmeleri için sürdürülebilir tedbirler aldıklarını belirtti. Önlerinde 4 yıllık seçimsiz bir dönem olduğunu vurgulayan Varank, bu dönemin kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirterek, “Önümüzdeki dönemin parolası üretimdir, yatırımdır. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam sağlayacağız. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yeni büyüme hikayesini hep birlikte yazacağız” şeklinde konuştu.

Ayrıca Varank, OSBÜK’ten sanayiciler ve OSB’ler için üstlendiği rehberlik görevine daha bir azimle devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Politika Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI YUKARI