Bugun...

Buü İlahiyat Fakültesi Dekanı Kemikliye Önemli Görev

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından oluşturulan 21 kişilik istişâre heyetine seçildi.
facebook-paylas
 Tarih: 24-04-2019 18:02:00

Buü İlahiyat Fakültesi Dekanı Kemikliye Önemli Görev

T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din eğitimi ve hizmetlerinin geliştirilmesi maksadıyla oluşturulan istişâre heyetinde BUÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli de yer aldı. Türkiye’nin farklı kurum ve kuruluşlarından toplam 21 kişilik üyenin yer alacağı heyette Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri başkan yardımcıları, çeşitli üniversitelerin rektörleri, dekanlar, genel müdürler ve daire başkanları yer alıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan BUÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, dini hizmetler, yayınlar ve faaliyetlere ilişkin temel konuların ele alınacağı bir istişâre heyetinde bulunmaktan onur duyacağını söyledi. Dekan Kemikli, “Bilhassa artan genç nüfusu da dikkate alarak Diyanet hizmetlerinin yeniden değerlendirilmesinde yarar vardır. Üniversite gençliğinin dini soruları, bu sorulara verilecek cevaplar ve dini millî kimliğin inşasına dönük çalışmalar yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın üniversitelerle iş birliği yapması önemlidir. Bu çerçevede yapılacak çalışmaların müzakere edildiği bir istişare kuruluna seçilmek sorumluluğumuz artırmakla birlikte onur vericidir. Diyanet İşleri Başkanımız,milletimize ve gençlerimize hizmet götürme çabasına bizleri de ortak ediyor. Kendilerine müteşekkirim” diye konuştu.

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Bursa Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI YUKARI