Bugun...

Dünyanın her yerine dev ihracat

Biota’nın Asya pazarında işbirliği yaptığı 10’uncu ülke Kamboçya oldu.
facebook-paylas
 Tarih: 04-05-2018 00:25:32

Dünyanın her yerine dev ihracat

Biota’nın Asya pazarında işbirliği yaptığı 10’uncu ülke Kamboçya oldu.

Asya pazarında büyümeye devam eden Biota Laboratuvarları, Tayland, Myanmar, Güney Kore, Hong Kong, Endonezya, Tayvan, Filipinler ile Vietnam ve Laos’tan sonra, dünyanın 90’ıncı büyük ülkesi olan Kamboçya pazarına girdi. Biota, sağlık ve güzellik alanında ülkenin en büyük gruplarından Global Biomatrix Grubu ile işbirliği anlaşması yaptı. Kamboçya, Biota Laboratuvarları’nın Asya pazarında işbirliği yaptığı 10’uncu ülke oldu. İşbirliği kapsamında Biota’nın Bioxcine grubunda yer alan şampuan ve saç bakım ürünleri Kamboçya genelinde eczanelerde satışa sunuldu.

Potansiyel ve fırsatlarla dolu bir pazar olan Asya Kıtası’nda büyümeye devam ettiklerini belirten Biota Laboratuvarları Bilim Kurulu Başkanı Prof. Murat Türkoğlu, “5 Kıta’da, 60 ülkeye ihracat yapıyoruz. Asya ülkelerinde temsilcilik ve işbirliği anlaşmaları yaparak başarılı bir model oluşturduk. Bu model kapsamında Biota ürünlerine Avrupalıların olduğu gibi Asyalı tüketicilerinin de kolaylıkla ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Biota Laboratuvarları, aynı zamanda Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de gerçekleştirilen ‘Medical Conference 2018’e de katıldı. Biota Bilim Kurulu Başkanı Prof. Murat Murat Türkoğlu ile Uzakdoğu ve Avrupa Satış Müdürü Frank Ebert, konferansta 200’den fazla doktor ve eczacıya dermokozmetik alanında şirket olarak geliştirdikleri bilimsel çalışmalar ve bilimsel temelli Bioxsine ürün grubu hakkında bilgiler verdi.

Biota Laboratuvarları’nın; Tayland, Myanmar, Güney Kore, Hong Kong, Endonezya, Tayvan, Filipinler, Vietnam ve Laos’tan sonra, Uzakdoğu pazarında işbirliği yaptıkları 10’uncu ülke olan Kamboçya’da, Global Biomatrix Grubu ile işbirliği sözleşmesi imzalamaktan büyük heyecan duyduklarını söyleyen Prof. Türkoğlu, “Ülkede uzun dönemli ve verimli bir ortaklık sürdürmeyi istiyoruz” diye konuştu.

  Editör: Ceren Demir
  Kaynak: Ekometre

  DİĞER Sağiık Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  NAMAZ VAKİTLERİ