Bugun...
SON DAKİKA

Ebeveynlerinin işlerini sanata döktüler

Bursa OSB ve BOSİAD’ın düzenlediği ‘Annem, Babam ve İşi’ konulu okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı.
facebook-paylas
 Tarih: 22-04-2018 13:06:22

Ebeveynlerinin işlerini sanata döktüler

Bursa OSB ve BOSİAD’ın düzenlediği ‘Annem, Babam ve İşi’ konulu okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi ile Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Annem, Babam ve İşi’ konulu resim yarışması sonuçlandı. Bursa ile ilçelerindeki devlet ve özel okulların 5, 6 ve 7. sınıflarını kapsayan yarışmada, öğrenciler anne ve babalarının işlerini nasıl gördüklerini çizgilerle anlattılar. 23 okuldan 300 öğrencinin katıldığı yarışmada, Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu’ndan Rüveyda Şen birinci, Yahya Kemal Bayatlı Ortaokulu’ndan Sıla Gökçimen ikinci ve Sadettin Türkün Ortaokulu’ndan Melisa Özmen üçüncü oldu. Şehit Öğretmen Mahmut Çatalkaya Ortaokulu’ndan Derya Karahalilöz, Emek Ortaokulu’ndan Hüseyin Keskin ve Bursa Yönder Okulları’ndan Sıla Nur Öztürk ise mansiyon ödülü kazandı. Yarışmada 50 resim de sergilenmeye değer bulundu.

ÇOCUKLARIMIZIN HAYAL GÜCÜ ÇOK YÜKSEK

Yarışmada dereceye girenler, ödüllerini Endülüspark AVM’de düzenlenen törenle aldı. Törende konuşan BOSİAD Başkanı Abdullah Bayrak, bu yılki yarışmada çocuklardan anne ve babalarının işleri hakkında düşündüklerini çizgilerle anlatmasını istediklerini belirterek, “Yarışmamıza katılım oldukça yoğun oldu. Jürimiz de titiz bir çalışmayla dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan resimleri belirledi. Tüm çocuklarımızı kutluyor gözlerinden öpüyorum. Hayal güçleri çok güçlü. Okullarımızın resim öğretmenlerine, yöneticilerine ve velilerimize de teşekkür ediyorum. Jüri üyelerimize ayrıca şükranlarımı iletiyorum. Ulu Önder Atatürk’ün siz çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, her birinize bu resimleriniz kadar renkli günler diliyorum” dedi.

Yarışmada jüri üyelerine de plaket takdim edilirken, dereceye giren öğrencilere BOSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Selçuk Çelik ve Meltem Turan ile Bursa OSB yöneticilerinden Sedat Şenişler ve Zafer Pehlivan tarafından çeşitli hediyeler verildi. Resimler Endülüspark AVM’de  2 hafta boyunca sergilenecek.​

  Editör: Ceren Demir
  Kaynak: Ekometre

  DİĞER Ekonomi Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  NAMAZ VAKİTLERİ