Bugun...

Hotpoint,Eurocucina'ya gıda israfını önleyen yeni teknolojileriyle katıldı

Evin her alanında maksimum konfor sunmak için yenilikçi ürünler tasarlayan Hotpoint, Milano’da düzenlenen mutfak eşyaları fuarı Eurocucina’da gıda israfını önleyen yeni teknolojilerini sergiledi
facebook-paylas
 Tarih: 29-04-2018 01:47:23

Hotpoint,Eurocucina'ya gıda israfını önleyen yeni teknolojileriyle katıldı

HOTPOINT, DAHA MUTLU, DAHA SAĞLIKLI VE DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN GIDA İSRAFINI AZALTIYOR!

Beyaz eşyada 100 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın bir numaralı beyaz eşya üreticisi Whirlpool bünyesinde faaliyet gösteren Hotpoint, 17-22 Nisan tarihlerinde Milano’da düzenlenen mutfak eşyaları fuarı Eurocucina’da gıda israfını önlemek üzere tasarlanmış yeni teknolojilerini ve ev aletlerini sergiledi.

 

Hotpoint’in Gıdaya Özen Gösterme Kültürü kapsamında ziyaretçilerle buluşan yenilikleri arasında yemekleri saklamayı ve hazırlamayı daha eğlenceli hale getiren akıllı ve birbiriyle bağlantılı ev aletlerinden, lezzetli ve taze gıdalar sunan fırına kadar birçok ev aleti bulunuyor. Bunun yanı sıra Hotpoint’in tüm dünyada gıda israfıyla mücadele için başlattığı sorumluluk projesinin detaylarını da öğrenen ziyaretçiler, gıda ile her etkileşimin daha mutlu, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir olabileceğini deneyimledi.

 

Hotpoint’in 2019 Ankastre Koleksiyonu’nda sergilenen ürünlerde sınıfının en iyisi mutfak aletleri setinin yanı sıra fırın, mikrodalga fırın ve kompakt kombi buharlı fırının sahip olduğu internet bağlantısı özelliği sayesinde, yemek ile olan ilişkimiz yeniden tanımlanıyor. Hotpoint standını ziyaret edenler, tarif seçip hazırlamaktan ideal bulaşık makinesi programını ayarlamaya ve kirli bulaşıkları yıkamaya kadar birçok özelliği barındıran ve kişiselleştirilmiş mutfak deneyimi yaşatan Hotpoint Home Net uygulamasını da ilk defa görme fırsatı buldu. 2019 Ankastre Koleksiyonu, aynı zamanda yeni bir indüksiyonlu ocak, T-şeklinde davlumbaz ve yeni dikey davlumbazlara da ev sahipliği yaptı. Hotpoint'in buharda yemek pişirme deneyimini yaşatan buharlı fırın serisi ise yemeklere ayrı bir lezzet kattı.

 

Gıda israfını azaltmak için Gıdaya Özen Gösterme Kültürü

İnsan tüketimi için üretilen yemeklerin üçte biri ya kayboluyor ya da israf oluyor ve 2020'ye geldiğimizde bu oranın %40 olması bekleniyor. Sadece Avrupa'da her yıl 88 milyon ton gıda çöpe gidiyor. Gıda israfı sorununun çözümü; aralarında daha dikkatli alışveriş yapma, daha iyi gıda saklama, gıdaların bozulmasına dur demek için daha iyi soğutma ve hatta kalanları lezzetli yemeklere çevirmek için daha iyi yemek pişirme becerileri de bulunan bir dizi alanda daha akılcı düşünmeyi gerektiriyor. Buradan hareketle Hotpoint, “Gıdaya Özen Gösterme Kültürü” (Food Care Culture) adını verdiği yeni vizyonunu da fuarda tanıttı.

 

Hotpoint standında ziyaretçiler, bu önemli adımların her biri hakkında daha fazla bilgi alabildi ve aynı zamanda Hotpoint serisindeki, gıda saklamayı ve yeniden kullanmayı daha kolay hale getiren pek çok ürün özelliğini keşfetti.

 

Bu ürünler arasında doğrudan dondurucudan çıkarıp yemek pişirmeyi mümkün kılan “Frozen Bake” özellikli fırınlar veya yemeğin her yerini eşit ısıtmak için en iyi ayarı ve zamanlamayı otomatik olarak belirleyen “Dynamic Reheat” ve “Dynamic Defrost” programlı mikrodalga fırınlar yer aldı. Yemekleri yeniden ısıtmak için buhardan yararlanan yeni kompakt buharlı fırınlarda da bulunan benzer özellikler sayesinde soğuk veya donmuş ürünlerden yemek yapmak da gıda israfını önlüyor.

 

2019 Ankastre Koleksiyonu yemekle ilişkimizi yeniden tanımlanıyo

2019 Ankastre Koleksiyonu’nda öne çıkan ürünler arasında bulunan indüksiyonlu ocak, “My Menu” özelliği sayesinde 63'e varan pişirme kombinasyonu sunarak yemek pişirmeyi eğlenceli hale getiriyor. Gıdanın sıcaklığını algılayan ve yemek pişirmeyi stressiz hale getirmek için gücü otomatik olarak ayarlayan sensörler de kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.

 

Koleksiyonda bulunan fırında ise My Menu özelliğiyle 80'e varan pişirme kombinasyonu sunuluyor. Fırının ideal sonuç için en iyi ayarı ve zamanlamayı seçmesi için sadece yemek kategorisinin ve pişirme yönteminin belirlenmesi yeterli. Fırında bulunan “Active MultiFlow Sistemi” de yemek pişirme süresince en iyi performansın elde edilmesine yardımcı oluyor.

Ev aletlerinde sunulan Home Net uygulaması ile yemek pişirmek, daha kişisel bir deneyim haline geliyor. Bu da kullanıcıların sadece fırınlarını uzaktan kontrol etmek ve izlemekle kalmayıp aynı zamanda bir dizi özel tarife de erişebildikleri zenginleştirilmiş bir yemek pişirme deneyiminin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor. Home Net uygulaması, aynı zamanda arzu edilen sonuçları elde etmek için ürünlerin nasıl en iyi şekilde kullanılabileceğine dair faydalı ipuçları da sağlıyor.

 

Koleksiyonda yer alan mikrodalga fırınlar ise ankastre fırınlar ile uyumlu tasarımlarının yanı sıra My Menu arayüzüyle de 120'ye varan pişirme kombinasyonu sunuyor. Sağlıklı ve lezzetli yemeğin peşinde olanlar için mikrodalga fırın, çıtırlaştırma işlevini ilave yağa gerek duymadan, kızartmanın tadına ve dokusuna ulaşmak adına basınçlı hava konveksiyonu ile birleştiren “Dynamic Crisp Fry” (Dual Çıtır Pişirme) özelliğini sunuyor. Tüm besin değerlerini koruyarak malzemeleri buharda pişirmek için de “Dynamic Steam” özelliği sağlıyor.

 

Hotpoint’in buharda yemek pişirmenin faydalarından tam olarak yararlanmak isteyenler için sunduğu buharlı fırın serisi de “Gentle Steam”, “Active Steam” ve “Total Steam” sistemleriyle fark yaratıyor. Ekmek veya et ve balık yemekleri pişirmek için ideal olan Gentle Steam özellikli buharlı fırınlar, iç tabandaki özel alana su eklenebilmesi sayesinde fırında pişirmeye nem ilave edip lezzeti artırıyor. Böylece yemekler lezzetli ve dışı çıtır çıtır olurken, yemeğin içindeki nem korunuyor. Buharlı fırınlarda bulunan Active Steam sistemi ise hem geleneksel ısıtma elemanı hem de buhar ile pişirme sırasında daha da geniş bir kontrol aralığı sunuyor. Serinin en gelişmiş üyesi olan birinci sınıf buharlı fırınlar ise tüm bu özelliklerin yanı sıra fırınınızı,geleneksel bir buharlı pişirici gibi kullanmanıza imkan tanıyan 100°C veya daha düşük derecelerde saf ve süper sıcak buharda pişirme olanağı sunan Total Steam özelliğine sahip.

 

Active Quattro buzdolabıyla ideal koşullarda saklama

Hotpoint, dört kapılı buzdolabı Active Quattro'nun lansmanını da EuroCucina’da yaptı. Active Quattro, ileri yemek koruma özellikleri ve esnek depolama çözümleri sayesinde yemekleri taze ve düzenli tutuyor. Active Quattro, gıda israfını azaltmada anahtar niteliğinde olan, yemeğin ideal koşullarda kalmasını sağlamak için Hotpoint'in en son teknolojisini kullanıyor.

 

70 cm ankastre buzdolabı sürdürülebilir saklama için hava kalitesini artırıyor

Hotpoint'in yeni 70 cm ankastre buzdolabı, yemekleri daha sürdürülebilir şekilde yapmanıza, saklamanıza ve düzenlemenize yardımcı olan kompakt bir ürün olarak öne çıkıyor. Hotpoint'in gelişmiş teknolojileri, yemekleri daha uzun süre taze ve sağlıklı tutmak için ideal saklama ve dondurma koşullarını sağlıyor: Active Oxygen 2.0, proaktif olarak kokuyu ve bakteriyi azaltarak daha iyi bir yemek saklama ortamı için hava kalitesini artırıyor.

 

Daha uzun süre dayanan meyveler ve sebzeler için ızgara yüzeyindeki bakteri oluşumunu %99,9 azaltan Microban SilverShield® teknolojisi ile üretilen buzdolabı, Low Frost teknolojisi ve düşük enerji derecesi ile de tam performans sağlıyor.

 

 

Gıdaya Özen Gösterme Kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yeni ürünlerin ve inovasyonların uygulamalı gösterimlerini izlemek için www.whirlpoolcorp-eurocucina2018.eu internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Hotpoint Hakkında: 1911 yılında Amerika’da kurulan ve bir Whirlpool Corporation markası olan Hotpoint, evin her alanında maksimum konfor sunmak için yenilikçi ürünler tasarlıyorSürekli geliştirilen ve yenilenen teknolojisiyle öne çıkan ürünler, mükemmel performansı, yüksek verimliliği ve sağladığı enerji tasarrufuyla hayatınıza değer katıyor.

 

Whirlpool Corporation Hakkında: Whirlpool Corporation, 2017 yılında elde ettiği yaklaşık 21 milyar dolarlık cirosu, 92.000 çalışanı ve toplam 70 üretim ve Ar-Ge merkeziyle bugün dünyanın bir numaralı beyaz eşya üreticisidir. Hotpoint, Indesit, KitchenAid, Whirlpool, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht ve Jenn-Air markaları başta olmak üzere nerdeyse her ülkede tüketicilerle buluşan Whirlpool Corporation’ın Avrupa Operasyon Merkezi olan Whirlpool EMEA İtalya, Pero (MI)’da yer alıyor. Türkiye'nin de dahil olduğu Whirlpool EMEA; yaklaşık 22,000 çalışanı, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan 30’dan fazla ülkedeki satış ağı ve 7 ülkede faaliyet gösteren üretim tesisleriyle Whirlpool Corporation’ın bir parçasıdır.

Türkiye’de ana markası Hotpoint ve Indesit markalarıyla beyaz eşya, küçük ev aletleri ve klima sektöründe faaliyet gösteren şirket, yeni konsept Hotpoint mağazası yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Whirlpool Corporation'ın, Manisa'da 1995'ten beri faaliyette olan soğutucu fabrikası ve 2014'te üretime başlayan çamaşır makinesi fabrikası ise son 8 yıldır Ege Bölgesi'nin elektrik-elektronik kategorisinde ihracat rekortmeni.

  Editör: Gizem Çakıcı
  Kaynak: EKOMETRE

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Teknoloji Haberleri
  HABER ARA
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
21.09.2018 20:00 Erzurum BB 0 - 1 Ankaragücü
21.09.2018 20:00 Bursaspor 0 - 0 İstanbul Başakşehir
22.09.2018 19:00 Trabzonspor 1 - 2 Göztepe
22.09.2018 13:30 Evkur Yeni Malatyaspor 1 - 0 Ç.Rizespor
22.09.2018 16:00 Kayserispor 0 - 2 Atiker Konyaspor
23.09.2018 16:00 Kasımpaşa 1 - 2 Aytemiz Alanyaspor
23.09.2018 19:00 Antalyaspor 2 - 1 Demir Grup Sivasspor
23.09.2018 19:00 Teleset M. Akhisarspor 3 - 0 Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI