Bugun...

Sosyal inovasyon devleri Zorlu Holding'de buluşuyor

Dünyanın önde gelen sosyal inovasyon ağı Social Innovation Exchange (SIX), inovasyon elçileri ve alanında uzman konuşmacıların katılımı ile 14-15 Mayıs 2018 tarihinde Zorlu Holding’in ev sahipliğinde düzenleyecek.
facebook-paylas
 Tarih: 23-04-2018 14:48:02  -   Güncelleme: 23-04-2018 14:59:02

Sosyal inovasyon devleri Zorlu Holding'de buluşuyor

Dünyanın önde gelen sosyal inovasyon ağı Social Innovation Exchange (SIX), ikinci “SIX Wayfinder” toplantısını, inovasyon elçileri ve alanında uzman konuşmacıların katılımı ile 14-15 Mayıs 2018 tarihinde Zorlu Holding’in ev sahipliğinde İstanbul’da düzenleyecek.

Farklı ülkelerde, toplumsal meselelere sosyal inovasyon yoluyla çözüm bulmak isteyenleri bir araya getiren dünyanın önde gelen sosyal inovasyon ağı Social Innovation Exchange (SIX), geçen yıl Londra’da düzenlediği ilk toplantının ardından ikinci toplantısını, Zorlu Holding ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyecek.

Sosyal inovasyon platformu imece’nin yürütücülüğü, ATÖLYE ve S360'ın içerik ortaklığı, Brookings Doha Center ve UNDP İstanbul Bölge Merkezi katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek SIX Wayfinder İstanbul’da; dünyanın çeşitli yerlerinden sosyal inovasyonun gelişmesinde önemli rol oynamış inovasyon elçilerinin yanı sıra alanında uzman birçok konuşmacı yer alacak.

Toplantıda; global bir sosyal girişim olan Tides Network kuruluşunun CEO’su Kriss Deiglmeier, 2012 yılında kamu sektöründen çıkıp bir yardım kuruluşuna dönüşen Nesta’nın CEO’su Geoff Mulgan, yoksul ve ötekileştirilmiş toplumlara fayda sağlayacak iş modelleri geliştiren ve ölçeklendiren FSG’nin Genel Müdürü Harvey Koh ile sosyal inovasyona ve sürdürülebilirliğe yönelik tasarım alanında faaliyet gösteren tasarım okullarının uluslararası ağı olan DESIS’i hayata geçiren Ezio Manzini başta olmak üzere 20’yi aşkın, alanında uzman konuşmacının katılımı ile dünya meselelerine sosyal inovasyon ile çözüm aranacak.

Global anlamda sosyal inovasyonun tanımı, bu alanda bir ekosistem oluşturmanın koşulları, Türkiye’nin bir merkez olarak nasıl konumlandırılacağı gibi konuların ele alınacağı toplantıda; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin rehberliğinde, toplumsal meselelerin çözümünde farklı alanlardan kurumlarla işbirliğinin güçlendirilmesi ve bölgesel sosyal inovasyon ekosistemlerinin oluşturulması konusunda önemli adımlar atılması hedefleniyor.

Toplantı ile ilgili detaylara SIX Wayfinder İstanbul için özel olarak hazırlanan https://www.sixwayfinder.com/ web adresinden ulaşılabiliyor.

SIX HAKKINDA

Social Innovation Exchange (SIX); daha fazla sosyal etki sağlamak üzere, kapasitelerini, ilişkilerini ve bilgilerini geliştirmeleri için kurumlara yardımcı olan, dünyanın sosyal inovasyona odaklanmış en önemli ağıdır. Farklı sektörler ve ülkelerden 16.000’den fazla bireyin oluşturduğu küresel bir katılımcı ağı bulunmaktadır. Hükümetler, ticari kuruluşlar, akademisyenler, fon sağlayıcılar, uygulayıcılar ve önde gelen sosyal inovasyon aracı kuruluşları ile çalışarak onların sosyal etkilerini artırmalarına yardımcı olmaktadır.

WAYFINDER HAKKINDA

Wayfinder, SIX tarafından, küresel ortaklarla işbirliği içerisinde oluşturulan ve yönetilen, sosyal inovasyonun geleceğini araştıran, yön belirleyici bir etkinliktir. Wayfinder toplantıları, bir ülke ya da topluluk içerisinde sosyal inovasyon ekosisteminin temellerinin atılması ya da güçlendirilmesi için kurumlara yardımcı olmaktadır. Şubat 2017’de, Londra’da düzenlenen ilk Wayfinder’da, 34 ülkeden ve farklı sektörlerden 160 lider katılmıştı.

  Editör: Ceren Demir
  Kaynak: Ekometre

  DİĞER Eğitim Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  NAMAZ VAKİTLERİ