Bugun...

Bursa'dan doğan dünya markası: Aktaş Holding

 Tarih: 25-04-2018 19:18:00  -   Güncelleme: 25-04-2018 20:37:00
Kenan Sertalp

Bugün kuruluşunun 80. yıl dönümü heyecanını yaşayan Aktaş Holding'den aldığım davette duayen sanayici, tecrübelerini hem ekibine hem de genç kuşaklara aktarmak için yıllardır BEGEV gibi çok önemli faaliyetlere imza atan Şahap Aktaş ve Holding CEO'su Sami Erol'dan şirketin 80 yıllık öyküsünü, yerelden küresel liderliğe uzanan başarı hikayesini ve ileriye dönük hedeflerini dinledik.. 
Sami Erol; Brezilya'dan Çin'e, Çin'den Hindistan'a, Hindistan'dan Avrupa'ya sürekli seyahat halinde ve bu çaba #Airtech markasını dünyada ilk üçe sokmayı başardı. Erol; "şirketin para kazanmasının kalite ve dünya markası olmasının arkasında kaldığını" ifade ediyor. Amerika'da Mercedes Daimler in servislerinde güçlü rakiplerinin arasında artık Airtech marka körüklerin kullanılmaya başlandığı haberini duymaktan doğrusu mutlu olduk. Bu aslında artık Türk malının kalitesinin tescillenmesi hikayesi..
#AktaşHolding; önümüzdeki 3 yıl süresince Amerika, Hindistan ve Rusya gibi önemli pazarlarda yapmayı öngördüğü yatırım hamleleriyle birlikte, globaldeki mevcut pazar payını da çok daha iyi noktalara taşımayı hedefliyor.
Bu arada Şahap Aktaş'ın endüstri 4.0 hakkındaki yaklaşımı da oldukça ilginç. Her sanayicinin okuması ve dinlemesi gereken türden.. Aktaş; "Endüstri 4.0 a geçerken makinaları yenilemenin bir çözüm olmadığını, mevcut makinaların endüstri 4.0 a uygun hale getirilmesi ve revize edilmesinin mümkün olduğunu" anlattı. "Kendisinin, Arge ekibi ile birlikte gerek yeni makina geliştirmek ve gerekse mevcut makinalarda otomasyonu daha ileriye taşıyacak çözümler ürettiklerini ve başarıya ulaştıklarını" söyledi.

 
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR