Bugun...

Tebessüm eden hastane

 Tarih: 12-04-2018 22:49:00  -   Güncelleme: 12-04-2018 23:22:00
Kenan Sertalp

Bugün Bursamız'ın meşhuur Çekirge Devlet (eski SSK) Hastanesi Başhekimi Dr.Engin Paralı'yı ziyaret ettim. Aynı hastanede 9 yıldır KBB uzmanı olarak görev yaptığı dönemde kızımın doktoru olarak tanışmış, özel bir hastanede bulamadığımız şifayı hem de çok pratik bir çözümle kendisi çözüme ulaştırmıştı. Bugün; Başhekim olarak 2 bin personeli ile hizmet veren hastanede geldiğinden beri yaptıklarını anlattı..

Hasta memnuniyeti elbette bir hastanenin önceliği olmalı, gördüm ki Dr. Paralı buna 'sihirli bir sos da katmış; çalışan memnuniyeti.

Bu konuda Yüksek Lisans yapmış nadir uzman hekimlerden olmasının avantajını iyi kullanıyor, personelin en az bir özel hastanedeki kadar gülümseyerek hizmet üretmesini sağlamaya çalışıyor.

Nakil için organ sağlama konusunda hastanesinin Türkiye'de ilk sıralarda yer almasını "ekibinin hasta yakınları ile kurduğu diyaloğa" bağlayacak kadar mütevazı davranıyor.

Umarım hep hatırladığımız "efsane SGK Başhekimi Dr.Nuri Daştan" dostumuzdan dderin bir iz bırakır, ekibinin ve kendisinin başarısı daim olsun, yolu düşen şifa bulsun..

  YAZARIN DİĞER YAZILARI