marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...

Matlı Holding, Keskinoğlu’na ortak oldu

Beyaz et sektörünün önde gelen firmalarından Keskinoğlu'na yeni ortak geldi. Ziraat Bankası ve Halkbank’ın, Keskinoğlu A.Ş. nezdindeki hisselerinin yüzde 20’lik payı Tiryaki Holding ve Matlı Holding ortaklığında kurulan Tima Yem ve Gıda Tic. A.Ş.’ye devredildi.
facebook-paylas
 Tarih: 08-03-2021 22:16:00

Matlı Holding, Keskinoğlu’na ortak oldu

Keskinoğlu, yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle 2018 yılında konkordato ilan etmiş, Eylül 2020'de şirketin hisseleri Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından devir alınmıştı.

Tiryaki ve Matlı'nın Keskinoğlu A.Ş.’nin 2 bin 200 olan çalışan sayısını 4 bin kişiye ulaştırmayı hedeflediği açıklandı.


2018 yılında konkordato ilan etmişti

Akhisar/Manisa’da 2 bin 200 personeli bulunan 338 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu 57 bin 615 metrekare kapalı alana sahip entegre tesislerde piliç eti, yumurta, yem ve viol üretimi konusunda faaliyet gösteren Keskinoğlu, yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle 2018 yılında konkordato ilan etmişti. Bu süreçte beklenilen iyileşme gerçekleşmeyince 2020 Eylül ayında Keskinoğlu A.Ş. hisseleri Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından devir alınarak süreç başlatıldı. Sağlıklı bir finansal yapıya kavuşan şirketin yüzde 20 hissesi, tedarik ve satış operasyonları konusunda sektörün tecrübeli şirketlerinden Tiryaki Holding ve Matlı Holding ortaklığında kurulan Tima Yem ve Gıda Tic. A.Ş.’ye devredildi. Tiryaki ve Matlı'nın Keskinoğlu A.Ş.’nin artan iş hacmi doğrultusunda çalışan sayısını 4 bin kişiye ulaştırmayı hedeflediği belirtildi.

 

Keskinoğlu, Tiryaki ve Matlı Hakkında
 

  • Keskinoğlu Tavukçuluk 1963 yılından bu yana Manisa Akhisar’da faaliyet gösteriyor. Keskinoğlu üretim tesisleri yıllık 1,5 milyar adet yumurta, 43 milyon adedin üzerinde de piliç eti işleme kapasitesine sahip.
  • Tiryaki Holding, 5 kıtada 80’in üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. 14 ayrı bölgede kurulu 20 fabrikası bulunuyor.
  • ‘Türkiye’nin Yemcisi’ olarak tanımlanan Matlı Gıda Grubu halen yem üretimi, gıda üretimi, tam yağlı soya üretimi, mısır kurutma ve hammadde ticareti alanlarında faaliyet gösteriyor. Matlı Grubu’nun ana şirketi Proyem A.Ş., İSO’nun Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019 yılı verilerine göre 112’inci sırada yer alıyor. Grubun 2019 cirosu 2,4 milyar TL.
  Editör: Sanem Doğan
Etiketler
  Kaynak: Ekometre

  DİĞER Ekonomi Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI