marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...

Rusya Patent Ofisi’nden Proofstack ve Blasea’ya davet

Proofstack ve BLASEA, Rus Parlamentosu’ndan Sonra, Rus Patent Ofisi’nde de Blockchain Sunumu Yaptı.
facebook-paylas
 Tarih: 21-04-2018 17:21:24

Rusya Patent Ofisi’nden Proofstack ve Blasea’ya davet

RUSYA PATENT OFİSİ’NDEN PROOFSTACK VE BLASEA’YA DAVET

Türkiye’nin uluslararası ödüllü Blockchain projesi Proofstack (eski adıyla Copyrobo) ve BLASEA (Blockchain Association Eurasia) Rospatent’in (Rusya Patent Ofisi) özel daveti üzerine 16-17 Nisan 2018 tarihlerinde, IP ve Blockchain teknolojileriyle ilgili iki ayrı sunum gerçekleştirdiler.

Sunumda, Proofstack Kurucu Ortağı Kadir Kurtuluş telif ve patente konu çalışmalar başta olmak üzere, tüm dijital kayıt işlemlerine uluslararası geçerlilik ve legalite sağlayabilen blockchain temelli hizmetlerinden bahsederken; BLASEA Başkan Yardımcısı Hasan Kurtuluş blockchain teknolojisi ile mümkün hale gelen AB Dijital Kayıt Birliği’ne benzer, Dünya dijital kayıt birliğini blockchain teknolojisi temelinde, ilgili ülkeler ve kurumlar nezdinde kurma fırsatı ve ortak kripto para birimleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

 

Rusya Silikon Vadisi ve Parlamentosu’ndan Sonra Rusya Patent Ofisi’nden Davet

Şimdiye kadar Vietnam, Singapur, Dubai, Bahreyn, Moskova, İstanbul, San Francisco ve Newyork’da sunumlar gerçekleştirerek aynı sene içerisinde Techcrunch ve Smart Dubai Ofis tarafından uluslararası ödüllere layık görülen Proofstack, son bir sene içerisinde 3. defa Rus Devlet otoritelerinde, özel davet alarak; Rusya’nın Silikon Vadisi Skolkovo ve Rusya Devlet Duma’sından sonra, Rusya Patent Ofisi’nin (Rospatent) organize ettiği blockchain konferansında sunum yaptı.

 

BRICS ve Diğer Ülkelerin Patent Ofisleri Katılım Gösterdiler

Blockchain ve IP konulu konferans, Rospatent öncülüğünde; Rus Bakanlıkları (Dışişleri, Savunma, Ekonomi, Vergi, İletişim, Eğitim), WIPO, Avrasya Patent Ofisi ve BRICS ülkelerinin Patent Ofisleri gibi etkili kurumların da desteğiyle Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşti. Konferansın amacı, fikri ve sınai haklar özelinde blockchanin teknolojisinin kullanım alanlarının belirlenmesi; yasal mevzuat ve yazılım geliştirme noktaları başta olmak üzere avantaj ve dezavantajlarının ortaya çıkarılması ve yeni çözümler için iş birliği ortamının oluşturulmasına yönelikti.

 

Proofstack ‘in ‘’Tek Platformdan Global ve Yerel Yasal Deliller’’ Çözümü İlgi Çekti

Konferansa davet edilen blockchain girişimleri telif ve patente konu çalışmaların korunması, yedeklenmesi, gizliliği gibi birçok noktada farklı çözüm önerileri sunarken en fazla ilgiyi aktif olarak kullanımda olan, uluslararası ödüller alan, satışa geçen, sektörün profesyonel şirketleri ile iş birliği protokolleri imzalayan ve en önemlisi yasallık noktasında fark yaratan çözümleri ile Proofstack çekti.

Proofstack sunumunda, blockchain teknolojisi ve mevcut mevzuatlarının uyum zorluğuna vurgu yapan Kadir Kurtuluş, ‘’Milyonlarca kullanıcıya sahip ciddi kurumlar, geleceğin olası mevzuatlarına göre hareket edemeyeceklerinden, blockchain çözümleri noktasında hızlı ilerleme kaydedemiyorlar ya da başarısızlığa uğruyorlar. Bu noktada dünyada sadece Proofstack’in; Android, iOS ve Web uygulamaları üzerinden, Yasal Yetkili Otoriteleri ve blockchain Protokollerini (BTC, ETH, LTC) tek bir platform da toplayarak, global ve yerel yasal deliller oluşturulmasına aracılık edebiliyor olması fark yaratan etkili bir çözümdür’’ dedi.

 

BLASEA’dan Blockchain Temelinde, Dünya Dijital Kayıt Birliği’ni Kurma Daveti

Dağıtık yapısı sayesinde en önemli kayıt teknolojilerinden biri olan Blockchain’i, globalsistemin bağımsız güven otoritesi olarak tanımlayan BLASEA Başkan Yardımcısı Hasan Kurtuluş, ‘’Global ve birliksel projelerde kayıt birliğinin oluşturulabilmesi blockchain teknolojisi ile mümkün; özellikle maliyet, insan kaynakları, know-how ve rekabet noktalarında sağlanabilen avantajlar veya azaltılan riskler nedeniyle, ülkelerin ve özel şirketlerin global ve birliksel projeler önceliğinde blockchain stratejisini oluşturması sağlıklı ve uzun vadeli bir yoldur. Proofstack kurucuları olarak, blockchain teknolojisinin mutfağındayız, buradan elde ettiğimiz tecrübeden hareketle, geleceğin birliksel projeler üzerinde şekilleneceğini öngörüyoruz, bu nedenle ülkeler veya özel şirketler nezdinde; hukuk, teknoloji, tecrübe, inovasyon ve network bileşiminde BLASEA’nın iş birliklerine aracı ve yardımcı olmasını umuyoruz. Bu iş birliğine yönelik kurgulanan İstanbul‘daki ‘’Blockchain: Dünya’nın Dijital Kayıt Birliği’’ etkinliğine hepinizi bekliyoruz.’’ dedi.

 

  Editör: Gizem Çakıcı
  Kaynak: EKOMETRE

  DİĞER Teknoloji Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI