marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
SON DAKİKA

Türk hekimin büyük başarısı

2018 yılı Avrupa Konseyi Bağımlılıkla Mücadele Ödülü'nü bu yıl ilk kez bir Türk araştırmacı, Dr. Enes Efendioğlu aldı.
facebook-paylas
 Tarih: 10-12-2018 13:00:00

Türk hekimin büyük başarısı
2018 yılı Avrupa Konseyi Bağımlılıkla Mücadele Ödülü Norveç’in Stavanger şehrinde gerçekleşen ödül töreni ile sahibini buldu. Bu yıl ilk kez ödülü bir Türk araştırmacı, Dr. Enes Efendioğlu aldı.
 
2014 yılından itibaren her 2 yılda bir kez verilen ve bağımlılıkla mücadele alanında uluslararası standartlara sahip, yeni metotların ödüllendirildiği Bağımlılıkla Mücadele Ödülü, Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin Sağlık Bakanlarının katılımı ile Norveç’de gerçekleştirilen ödül töreninde sahibini buldu. Dünya Sağlık Örgütü, Amerika’da bulunan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) tarafından yayınlanan uluslararası standartları karşılayan ve uygulama yönünden başarılı değerlendirilen müdahale metotlarının değerlendirmeye alındığı ödül için yapılan çalışmanın gençler ve toplumun diğer kesimleri tarafından da kabul edilmiş olması ve yaygın şekilde uygulanıyor olması gerekiyor. 
 
Ödülü alan ilk Türk olan Dr. Efendioğlu gençlerin akran eğitimi metotları ile ve sistematik olarak gerçekleştirdikleri çalışmaların bağımlılıkla mücadelede kritik bir öneme sahip olduğu noktasından yola çıkarak uluslararası standartlarla uyumlu yenilikçi bir müdahale metodu geliştirdi. Sağlık Bakanlığı tarafından da desteklendiği belirtilen müdahale metodunun yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalar devam etmekte.
 
Dr. Efendioğlu, aynı zamanda Haziran ayından bu yana Dünya Sağlık Örgütü Anne, Çocuk ve Yenidoğan Sağlığı Çalışmalarının da yönetim kurulu üyeliğini yapıyor.
  Editör: Sanem Doğanlı
Etiketler
  Kaynak: EKOMETRE

  DİĞER Gündem Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
YUKARI YUKARI