marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...

Medeniyetsiz küçük balık kaç

 Tarih: 14-11-2021 13:07:00
Özkan İrman

Yıllardır Avrupa ve ABD tekstil ürünlerini ülkemizde yaptırır. Yabancı markaların üretim üssü olmamız tesadüf değildir. Büyük emek, bilgi birikimi ve sermaye yatırımı oluştu onlarca yılda. Bu noktaya kolay gelinmedi.

Medeni ülkeler deyip geçmeyelim. Medeniyet çok önemli bir söz!

-Medeni olmak.

-Medeni olmalıyız.

-Medeni ülkelerin seviyesine gelmek.

-Ve medeniyet...

 

Çocuğa Medenî diye isim koymuşuz. Yani çok severiz ve isteriz medenî olmayı.

Medeni ülkenin medeni markasının medeni insanı ülkemize sipariş vermeye gelir. Öyle pat diye vermez. Dünyanın en ucuz, en güzel malını verseniz yetmez. Şartları vardır.

Öncelikle malı üretirken sorgular. Çevreye zarar veriyor musun? Kimyasal atığın var mı? Varsa arıtman olacak. Havayı kirletiyor musun? Olmazzz bacanda filtrelerin olacak. Üretim alanların metalden arındırılmış olacak. Maazallah bir iğne düşer malın üstüne, medeni ülkedeki medeni insan da bunu alır kullanır, sonra pıt diye iğne batar kıçına, medeniyetin canını yakar.

 İşler bu derece de hassastır. “Helal olsun” dersin, “adamlara bak yahu, benim doğamı bile düşünüyorlar.”

Fransa özellikle modanın merkezidir. En iyi markalar bu ülkeden çıkmıştır. Dünyanın parasına satarlar. Bu malları satarken övünürler. Ve övünmekte haklıdırlar! O malların üretiminde doğaya zarar verilmemiştir. Etiketlerinde neler neler yazar. O malı aldın mı kıçına iğne de batmaz.

Aynı Fransa, Suriye’de silah fabrikası kurar. Şakır şakır bomba üretir, satar. Medeni insanların ürettiği o bombayı medeniyetsiz insanlar alır.

İşin en çarpıcı yanı medeni ülkeler ve oraları yöneten medeni insanlar medeniyetsiz örgütler üretirler. O medeniyetsizler Allah’ın yüce medeniyeti adına kendi din kardeşini öldürür; din adına, Allah adına medeni ülkelerin petrol kuyularını korur bu medeniyetsizler...

Ne tezat ama:

“Aman ortamda toplu iğne bile olmasın, kimseye batmasın. Bomba yap at, kol bacak havalarda oynasın!”

Büyük balıklar, şu medeni büyük balıklar hep küçük balıkları yutar. Çünkü küçük balık medeniyetsizdir de ondan. Ol medeni, sen de yut!

 

  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI